scenariusz: Charles Soule rysunki: Jesus Saiz
Na bagnach zamieszkanych przez Swamp Thinga pojawia się tajemnicza Capucine i powołując się na pradawny pakt Sanctuarium Folium Viride zawarty pomiędzy awatarem zieleni, a ludźmi prosi o pomoc Aleca. Ten nie mając zielonego pojęcia o co chodzi udaje się do swoich przełożonych z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji. Podoba mi się wątek, który wprowadza aktualnie nowy bohater. Pomysł starego przymierza pomiędzy przedstawicielami przyrody, a uciskanymi ludźmi wydaje mi się ciekawy i może z niego powstać coś naprawdę interesującego. Widzę w nim potencjał, który mam nadzieję dobrze wykorzysta scenarzysta. Dodatkowo obraz awatara zieleni z przed 800 lat który chroni ludzi przed kościołem z czasów pełnych niewiedzy i zabobonów jest idealnie pasujący do klimatu grozy tej serii. W końcu czarownice i palenie na stosie to jedne z tych tematów, które idealnie pasują do klimatu grozy w jakim utrzymana jest ta opowieść. Dodatkowym plusem jest Capucine. Nowa postać na łamach tej serii pojawiająca się osnuta tajemnicą. W sumie nic o niej nie wiemy poza tym, że potrzebuje pomocy i jest świetnie wyszkoloną zabójczynią. Jednak z drugiej strony jeśli potrzebuje pomocy, to jakie zło z tego powodu przyprowadzi na tereny naszego bagiennego potwora?
scenarzysta: Geoff Johns, rysunki: Paul Pelletier
Po tym jak Metropolis, Gotham City oraz Boston zostały zalane wodą, superbohaterowie mają pełne ręce roboty przy ratowaniu ludzi. Po tym jak udało im się odrobinę opanować cały ten chaos Aquaman tłumaczy Batmanowi, że nie jest to zwyczajna powódź, a dokładnie zaplanowany atak przeprowadzony przez Atlantydów. Aquaman postanawia samotnie spotkać się z bratem i odwieść go od dalszej realizacji inwazji na ludzi. Podoba mi się w jaki sposób jest realizowany atak z głębin oceanu. W pierwszej fazie olbrzymia fala, która załatwia większość wrogów. W między czasie specjalni agenci eliminują z góry ustalonych i najbardziej niewygodnych przeciwników. Już na samym początku dzieje się dużo i ciekawie, a najlepsze dopiero nadciąga. Jest nawet clifhanger na sam koniec, który mnie mile zaskoczył. Jakoś od pewnego czasu coraz większą przyjemność czerpię z czytania tego serialu i chodź nadal jest to tylko czytadło to sprawia, że przyjemnie spędzam przy nim czas i nawet coraz mniej się tego wstydzę.
Adventure Time 2013 Annual, kaboom!
scenarzysta: Roger Langridge, Alex Cox, Bryce Carlson, Josh Williamson, Derek Fridolfs, Kory Bing oraz Sfé Monster, rysunki: Roger Langridge, Alex Cox, Dustin Nguyen, Jason Ho, Derek Fridolfs, Kory Bing oraz Sfé Monster,
To roczne, jakby podsumowanie serii jest tak pełne przygody, że aż trudno to opisać. Zeszyt zawiera sześć krótkich historii, gdzie każda zaskakuje i bawi na inny sposób. Raz cała opowieść jest uzależniona od alfabetycznie ułożonych wypowiedzi bohaterów . Innym razem twórcy parodiują stare, papierowe gry RPG i Ice King z pingwinami grają w Dungeons & Desserts, gdzie Finn i Jake są złym magiem wraz ze swoim smokiem, a Ice King wraz z trzema pingwinami tworzy archetypiczną drużynę bohaterów. Jest również gra planszowa płynnie przechodząca w opowieść o najbardziej niesamowitym mieczu w dziejach historii tej krainy. Jakby tego było mało to w grę można też zagrać samemu! Czytając każdy kolejny numer tej serii zawsze jestem pełen podziwu jak wspaniale twórcy wykorzystują komiks jako medium. W pełni wykorzystują jego wszelkie możliwości choćby poprzez niestandardowe kadrowanie lub inteligentne wykorzystywanie odwołań do popkultury i dopasowywanie ich do świata Ooo.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz